Kounický krahujec na taštičkách

04.07.2024

Začátkem roku mě oslovilo město Dolní Kounice, abych pro ně vytvořila suvenýr na míru - vlastní taštičky s pečetí města a hlavně s jejich ptáčkem krahujcem, kterého mají ve znaku města už po staletí. WOW! Tyhle výzvy miluju. Nakreslila jsem ptáčka, barvu na pozadí jsme společně zvolili červenou, ve které jsem zhotovila i akvarelovou malbu, která posloužila jako pozadí. Moje typické puntíčky nemohly chybět!

Jelikož se zadavateli můj návrh hned napoprvé líbil, vytvořila jsem pattern, zadala ho do digitálního tisku na voděodolnou látku, poprosila moji úžasnou tchýni švadlenku a za několik měsíců později mají v Dolních Kounicích svoje vlastní ikonické taštičky. Mám obrovskou radost! Je to zároveň takový refresh jejich stávajícího sortimentu v turistickém informačním centru. Kdybyste se tam někdy vydali, v prodeji najdete také další mé motivy taštiček - oblíbeného ledňáčka, frízáka, medvěda, lišku a mé milované hříbečky. Všechny nesou pečeť města, abyste věděli, že jste si ji koupili právě v krásném jihomoravském městě.

Určitě se tam někdy vydejte! Za návštěvu stojí Židovská Synagoga a klášter Rosa Coeli. Město také pořádá spoustu krásných kulturních akcí.